EK

 

Turn on Javascript!   Share on Facebook   Share on Twitter   Share on Google+
11. 07. 2016 Jídlo Lásky

DESATERO JAK SE UDRŽET NA RAW

 1.      Najít si své opravdové proč.

To pro mnohé není tolik nová informace… nové ale může být to, jak se takové proč pozná.

…Vaše proč – tedy váš motiv pro životní změnu se vyjadřuje tím, že se přitom úplně změní vaše životní nastavení a čas neexistuje.  Je to něco, po čem toužíš celý život. Pocit při tom muže být jako „čerstvě zamilovaný až po uši“.  

NAJDI SI SVÉ OPRAVDOVÉ PROČ.

Raw bdělý život ti totiž může natolik vyčistit mysl a tím posílit tvou víru, že to, po čem toužíš, můžeš mít/být. Je to totiž tvá důvěra, která otevírá „cestu“ a ta tě k tvému snu opravdu dovede.

2.     Rozhodnu se – že se o sebe chci opravdu starat. Já jsem na prvním místě. To mnoha lidem připadá jasné a jednoznačné, ale život ve svobodě se chova tak, že vám funguje jak ta hmotná část [což jsou i vztahy a děti], tak ta duchovni [pocit naplnění]… Často se zaměňuje pocit svobody za pocit volnosti, kterou dostáváme například s penězi. Svoboda je jiny stav a vyvěrá ze sebeúcty.

3.     Vždy mít dost zeleného – bohatého na minerály a hlavně dost kvašeného/fermentovaného (zejména v zimě).

4.      Jídla mi musí chutnat a musím umět dost variaci především v tom, co mě opravdu „táhne“. Já jsem na slané, pro mě bylo tedy rozhodující umět omáčky, majonézy a sýry…

5.      Vždy si opakovat, je to VŠE JEN O MĚ. Takže když mám nějaké pochyby, vesmír mi pošle obvzláště vypečeného výživového poradce, který nám to všechno vysvětlí„ jak to je“…. Ve chvíli, kdy vím/DUVĚŘUJI, že jdu správně, vesmír takového poradce nechá radit jiným a vám u domu otevře raw bar JÍDLO LÁSKY;-)

6.     Po každém jídle, které není raw nezačínám znova, neselhal jsem, jen dál pokračuji … Každý to máme jinak.

7.      Mám chutě na něco?.. Je dobré mít po ruce něco sušeného nebo v kabelce pár oříšků, sušených produktů… které můžeme využít v nouzi. V raw dnes existuje úplně všechno. Čím více saháte po jiném jídle, tím více to oslabuje vaši vůli. Zejména ze začátku je to o vnitřní disciplíně, která se tím posiluje a je tak jako vedlejší produkt vaší práce na sobě. Stáváte se více a více sám sebou, protože jste schopni rozpoznat zrno od pleva.

8.     Stále se ptám sám sebe a čekám na odpověď zevnitř. Živá strava oživuje vaši intuici. Nebojte se dát si čas na odpověď. Ze začátku to není možná tolik zřejmé, ale když tomu dáte čas a trpělivost, plody vaší práce jsou nad vaše očekávání.

9.      Jednou za měsíc – dva měsíce se podívej zpět a napiš si, co se v tvém životě změnilo na fyzické i duchovní úrovni. Někdy to muže být konec vztahu s člověkem, který vás stejně jen využíval a vás to energeticky vysávalo.., jindy to může být kilo dole, nebo jste schopni obsáhnout vice aktivit….? Na duchovni úrovni to zase může být to, že na maminčiny nároky nereagujete už tak podrážděně, nebo se vám daří být vice v důvěře a méně strachu… To vše se opravdu děje a vice.. Je to proto, že se pozornost nevynáší na povrch, ale naopak stále vice se posiluje stav vědomí uvnitř. Vy potom méně a méně potřebujete ujištění zvenku a stejně tak vás máloco zvenku rozhodí. Není to úplně nejrychlejší proces, ale může být rychle zřejmý první pokrok.

10.   Obklopujte se lidmi, kteří mají inspirující povahu, které baví brát život do svých rukou a kteří chtějí poznávat nové. Stáváš se tím, s kým se stýkáš.

 

S láskou Eva Kavková