EK

VIZE: Proč jsme tady a co nabízíme?

 

Věříme, že jídlo a s ním spojený návrat k přirozenosti a ke kořenům je vodítkem pro rozvoj lidského těla, duše i ducha a vede nás k nalezení našeho poslání - životu v lásce a osobní zodpovědnosti. 

Pořádáme vzdělávací kurzy pro osobní rozvoj jednotlivce se zapojením raw stravy. Dvou a čtyřdenní kurzy, individuální nebo firemní, pro uzavřené společnosti formou přednášek. Také s námi můžete podniknout zahraniční kurz na Srí Lanku.  Hlavním tématem našich kurzů je celostní pojetí harmonie našeho těla a duše - jak v sobě obnovit schopnost intuice a stát se tak pánem svého života. Více na www.foodoflove.cz

Přinášíme novodobé propojení všeho se vším. V naší klubové restauraci v ulici Nerudova 32 můžete potkat umělce od těch uznávaných, např. ze stříbrného plátna, až po ty ve vašem kočárku. Pořádáme zde spoustu přednášek, akcí a příležitostí k seznámení se s lidmi stejného naladění za účelem poznání tvůrčího potenciálu. Naplňujeme život radostí, sytíme naše tělo životodárným jídlem a přitom se bavíme. Přinášíme pokrok a zároveň věříme, že vše se už dávno děje. FOOD OF LOVE Club Restaurant www.foodoflove.cz

Máme připravené celostní řešení frenčízových bister včetně obchodního modelu, zapojení do zvýhodněné partnerské sítě a plné know how podpory před zahájením a během celého průběhu spolupráce. Pro bližší informace nám napište na Turn on Javascript!

 

 

MISE: Čeho chceme dosáhnout?

Obnovení pravého významu lásky a důvěry v každého z nás…. Jak? ...Že vám půjdeme příkladem. Těšíme se na vás.


EVA KAVKOVÁ O JÍDLE LÁSKY
Projekt Jídlo Lásky jsem založila jako výsledek své dlouholeté vize a práce na sobě. Ta mě v souladu s přírodou dovedla právě až na syrovou stravu*, již jsem nejprve uchopila jako lék, avšak velice brzo jsem začala „raw“ vidět jako prostředek pro „svou práci“ a pozvednutí vědomí.

Jen zraněný lékař může doufat, že vyléčí! Carl Jung
Jako člověk dlouhá léta žijící pouze racionálním pohledem na svět mi nešlo vnímat svět jinak, než přes hmotu a vše, co se dalo fakticky nebo hmatatelně ověřit. Věřila jsem v tento způsob vnímání světa i sama sebe tak dlouho, než mi můj život ukázal, že se mi po dosažení všech milníků možných dosáhnout ve hmotě stále nedostává odpovědi na mé otázky a já se cítím nenaplněna (malé upozornění jak naplňování duše souvisí také s jídlem – nenaplnění lidé často mají tendence se naplňovat jídlem).

Objevila jsem tehdy nadčasového autora titulu Perfektní zdraví a Kvantové léčení, Deepaka Chopru, který skvěle spojuje vědu, medicínu a nauku o duši. Tehdy jsem do hloubky pochopila, co to znamená najít smysl svého života. Je to již 9 let zpátky, kdy jsem si slíbila, že své pravé životní poslání najdu. Má cesta za poznáním mé dharmy (tak se poslání překládá do sanskrtu) mě přivedla v únoru 2010 k objevení syrové stravy. 

Neuměla jsem to ještě pojmenovat, co to je, co mě na raw baví, ale věděla jsem, že jsem „na stopě“ a tím jsem získávala den ode dne větší důvěru. A v tom byl ten počáteční trik, důvěra v živé jídlo mi přinášela důvěru ve své počínání, což přinášelo sebedůvěru a s ní spojenou důvěru v univerzální pravdu. Až později jsem pochopila, že pročištěním naší tělesné schránky a s tím i našich smyslů se můžeme lépe soustředit na to, co nás opravdu baví a zajímá a z toho navnímat, KDO OPRAVDU JSEM. A finálně najít svůj opravdový smysl života.


Pro racionálně smýšlející bych popsala proces ztráty svého sebevědomí (myšleno vnímání sebe sama) takto:
Náš organismus je plně schopen samoobnovy díky dokonalému imunitnímu systému. Ten se však „vypíná“, je-li naše tělo vystaveno moderně nazvané a přijaté závislosti „STRES“. (Pro zvědomění co stres je. Je to náš strach, že ztratíme to, na čem lpíme). Tuto schopnost jsme si vypěstovali jako celá civilizace přechodem do společnosti řízenou rozumem. Posilováním rozumové části mozku jsme potlačili zadní mozek, tedy intuici a tak se přenesla naprostá důvěra jen v to, co lze zaregistrovat 5 smysly a ne také v souladu s intuicí. Tímto systémem jsme se odpojili od schopnosti vnímat intuitivně, tedy ihned, jakmile „nám něco nesedí“, začali jsme jednat na základě faktů pouze a tím si nás hmota podmínila. Tak jsme se obrátili směrem ven a stali se velice snadno ovladatelnými. Manipulováni hmotou (hmota jsou také mezilidské vztahy) je změna z úplného klidu do stavu „stresu“ naprosto jednoduchá. Proto jej všichni známe a přijali jsme jej za normal. Bohužel to je velice nepřirozený stav a největším důkazem toho je, že když uvedeme tělo do stresu, odpojíme se tím nejen od své intuice a jednáme naprosto „nesmyslně“ (skvělé vyjádření), ale odpojíme tím také naše tělo od přirozenosti léčit svým imunitním systémem. Tím, že se tělo vypne ze své samoléčící schopnosti, zpomalí se trávení a začínají kyselotvorné procesy, jež vznikají silnými emocemi a pak postupují v NEMOCI. Přirozené napojení na univerzální pravdu, tedy lásku, se odpojuje a my jsme ovládáni strachy, lítostí a egem, jež nás neskutečně vyčerpávají. Takovéto zacyklení nás pak vede k využívání různých povzbuzovatel a berliček, opět zvenku, protože nevěříme sami v sebe a svou dokonalou schopnost dosáhnout všeho, čeho si pomyslíme.

 

Vždy si připomínám mocná slova Nelsona Mandely:
Náš největší strach není, že nejsme dostatečně dobří.
Náš největší strach je, že jsme mocni za hranice měřitelnosti.
Je to naše světlo, ne naše stíny, čeho se tak bojíme.

Our deepest far is not that we are inadequate.
Our deepest far is that we are powerful beyond measure.
I tis our light, not our darkness that frightens us.
Nelson Mandela, 1997

 

Se zjištěním a zakoušením stále většího vědomí jsem začala chápat, že tuto skvělou stravu musím rozšířit do světa a tak jsem založila v roce 2013 první vitariánskou restauraci. Následně v roce 2015 jsem dala zrod projektu Jidlo lásky/ Food of Love, který mi otevírá nekonečnou škálu možností.

Mé ambice pomoci světu jsem nezavrhla, ale pochopila jsem, že jediná cesta k tomuto úkolu vede přes nás samé. A tak to ve své skromnosti dělám jak nejlépe dovedu.

Tímto jednoduchým přepnutím naší pozornosti dovnitř versus ven se každému podaří nalézt svou osobní cestu, pro kterou se bude nejen uznávat, ale hlavně milovat. A když se naučíme vnímat očima lásky, konkurence se mění ve spolupráci a naše úsilí se stává HROU

„Co je opravdu tvé (duševní bohatství), ti nikdy nemůže být ujmuto.“ Colette Baron-Reid

________________________

A na závěr něco učeného O lásce….

Výňatek z dopisu Alberta Einsteina:

Pokud bychom namísto E = mc2 akceptovali, že energie k vyléčení světa může být získána skrze lásku násobenou čtvercem rychlostí světla, došli bychom k závěru, že láska je nejsilnější existující silou, protože nemá žádný limit.

Po selhání lidstva ve snaze kontrolovat ostatní síly vesmíru, které se tak otočily proti nám, je velice urgentní, abychom sami sebe naplnili jiným druhem energie…

Pokud chceme, aby náš živočišný druh přežil, pokud chceme najít smysl života, pokud chceme zachránit svět a každou živou bytost, jež ho obývá, láska je jedinou odpovědí.

Těšíme se na vás v NERUDOVA 32, na Malé Straně

S láskou,

Eva Kavková


Co je to Raw strava/ Vitariánství.

Je to způsob stravování, který je složen ze živé syrové rostlinné stravy - plodů, zeleniny, bylin, ořechů, seminek, mořských řas, luštěnin a obilnin - tepelně a chemicky neupravených (nevařené, nepečené, bez masa, bez cukru, bez lepku, bez mléčných výrobků) za účelem lepšího využití a trávení živin a obsahu potravin pro naše tělo. Tento styl stravování umožňuje i přes možné zdání jednoduchosti vytváření neočekávaných jídel i chuťových kombinací, ze kterých se plnohodnotně nasytíte. Připravujeme pokrmy, které na první pohled vypadají velmi podobně jako ty z kuchyně tradiční. Natrávením raw stravy dochází k předání všech živin do organizmu a vyloučením všeho nepotřebného. Kromě toho, že se automaticky tělo začíná skvěle čistit, dochází ke zkvalitňování krve, která pak zkvalitňuje všechny orgány. Víme totiž, že se každý orgán přirozeně neustále obnovuje a staré buňky se tedy odplavují a díky novým informacím z potravy a krve se tvoří nové buňky o něco kvalitnější než ty staré. Právě pro toto se v mnoha zdrojích uvádí syrová strava jako lék na různá onemocnění, dokonce onemocnění rakovinou. Není to však jen lék fyzických nemocí, pomáhá zlepšit i harmonii psychickou.