EK

 

Turn on Javascript!   Share on Facebook   Share on Twitter   Share on Google+
16. 04. 2015

Recept na očisty

Očisty bývají spojo vány s nezáživným rituálem a opravdu ne vždy jsou příjemné a chutné. Pro podporu našeho fyzického zdraví a rovnováhy jsem pro vás připravila několik opravdu chutných receptů, které jsou výborné zejména na jaře a na podzim pro očistu organizmu.

1. Česneková očista

Je to účinná očistná kúra proti přemno ženým parazitům. Česnek nekoušeme, ale polykáme v co největších kouscích, aby se trávením v traktu vylučovaly silice do organizmu a tak hubily přemnožené parazity . Česnek je také obecně výborný na upravení krevního tlaku a desinfekci. Tato očista je skvělá i pro prevenci.

  • Naloupeme paličku až dvě česneku tak, abychom dostali 1-2dcl česneku
  • Vyndáme z česneku středový výhonek (je pro tělo nestravitelný a způsobuje za syrova tzv .pálení žáhy).
  • Pak česnekové stroužky nakrájíme na kousky veliké asi jak o prášek, který jste schopni spolknout. Nebude se totiž kousat, ale polykat .
  • Připravíme si 1,5litru hruškové čerstvé šťávy. Je důležité, aby byla hrušková, protože je dostatečně hustá, aby posouvala kousky česneku a zároveň je projímavá. To je důležité pro to, aby došlo k odvedení parazitů a látek, které vypouští do organizmu, z těla ven.
  • Sedneme si v klidu a po lžičkách k ousky česneku zapíjíme hruškových džusem, až vše skonzumujeme.
  • Po vypití džusů, necítíte hlad a ani se nemusíte bát , že budete cítit česnekem. Tím, že jej polykáte a nekoušete, není to jak o po běžné konzumaci česneku.
  • Ten samý den, je dobré kůru podpořit pobytem v sauně nebo masáží a hlavně celý den hodně pít , aby se odváděly nečistoty z těla ven.

Kúru provádíme v klidu, abychom nikam nespěchali a naše očista nebyla kontraproduktivní. Jakákoliv očista fyzická musí jít v souladu s duševním klidem.

Provádíme ji nejlépe jednou měsíčně.